Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
23. decembra 2023, 7:45
Čas čítania 0:38

Takto si zlodeji na Slovensku označujú byty, ktoré chcú vykradnúť. Polícia radí, ako lupičom nedať šancu

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Polícia vyzýva verejnosť na ostražitosť pred zlodejmi aj počas nadchádzajúcich sviatkov.

Polícia v uplynulých dňoch našla silikónom označené vchodové dvere do viacerých bratislavských bytov. Vyzvala verejnosť na ostražitosť pred zlodejmi. Informovala o tom bratislavská krajská policajná hovorkyňa Silvia Šimková.


„Na jednej adrese piateho bratislavského okresu boli označené vchodové dvere do bytov silikónom, ktorý bol umiestnený od zárubní v ľavom rohu po dvere v ľavom rohu. Dvere vo všetkých prípadoch však neboli nijako poškodené a rovnako nedošlo k vlámaniu do bytov,“ priblížila hovorkyňa.

Odporúčania polície 

Polícia v tejto súvislosti odporúča pred odchodom na dovolenku starostlivo zamknúť dvere a zavrieť okná. Zabúdať netreba ani na podkrovie, poschodie, malé strešné okná či pivničné okná. Príbuzných, dôveryhodných známych či susedov je dobré požiadať, aby pravidelne vyberali poštovú schránku a kontrolovali neporušenosť bytu, prípadne domu.

Rolety odporúča nezaťahovať, keďže ide o znak, že nie ste doma. Ak má niekto nainštalovaný bezpečnostný systém, treba ho pred odchodom z bytu použiť. Pozornosť treba venovať aj vchodovým dverám či zárubniam do bytu, či nevykazujú známky prelepenia alebo iného označenia.

Domov
Zdieľať
Diskusia