Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
29. decembra 2023, 17:29
Čas čítania 0:57

Ruská raketa prenikla do NATO vedľa Slovenska. Narušila poľský vzdušný priestor

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Poľské ozbrojené sily najprv oznámili, že do vzdušného priestoru Poľska prenikol neidentifikovaný predmet z Ukrajiny.

Ruská raketa v piatok ráno prenikla na istý čas do poľského vzdušného priestoru a následne ho opustila, vyhlásil náčelník poľského generálneho štábu Wiesław Kukuła po mimoriadnom zasadnutí Úradu národnej bezpečnosti. TASR informuje na základe správy poľského denníka Gazeta Wyborcza a agentúr AFP a PAP.

„Všetko nasvedčuje tomu, že do poľského vzdušného priestoru prenikla ruská raketa... a následne ho opustila,“ povedal Kukuła novinárom s tým, že o prieniku ruskej rakety svedčia radarové záznamy Poľska aj spojencov. Zdôraznil však, že s konečnou platnosťou by túto informáciu mali potvrdiť špecializované tímy, ktoré armáda vyslala do terénu na preverenie trasy letu rakety.

Na radare sa najprv objavil neidentifikovaný predmet

Poľské ozbrojené sily predtým oznámili, že do vzdušného priestoru Poľska prenikol neidentifikovaný predmet z Ukrajiny.


„Dostali sme informácie, že neidentifikovaný predmet sa objavil na radare neďaleko mesta Hrubieszów a následne zmizol,“ povedal pre agentúru PAP vojvoda Lubelského vojvodstva Krzysztof Komorski. Obyvatelia tohto vojvodstva pre poľské médiá uviedli, že pozorovali rýchlo letiaci predmet pohybujúci sa smerom na západ.

Piatkové útoky Ruska 

Hovorca velenia poľských ozbrojených síl Jacek Goryszewski uviedol pre televíznu stanicu TVN24, že predmet prišiel od ukrajinských hraníc. Dodal, že tento incident môže mať spojitosť s rozsiahlymi ruskými útokmi na ukrajinskom území z noci na piatok.


Rusko v piatok skoro ráno zaútočilo raketami a dronmi na viaceré ukrajinské mestá vrátane Ľvova, ktorý sa nachádza približne 70 kilometrov od hraníc s Poľskom. Ukrajinské vzdušné sily hlásili, že Rusko nasadilo až 158 rakiet a bojových dronov.

Domov
Zdieľať
Diskusia