Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Eva Thonhauserová
9. januára 2024, 10:21
Čas čítania 0:29

10 vodičov išlo naraz na PN-ku. Trenčianska SAD nemá na výber, než rušiť spoje

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Vedenie SAD predpokladá, že najkritickejšie obdobie ešte len príde.

Trenčianska SAD sa rozhodla redukovať niektoré spoje aj zmeniť časy odchodov a príchodov v okresoch Považská Bystrica, Púchov a Ilava. Dôvodom je nedostatok vodičov, pričom si až desať z nich naraz zobralo PN-ku, informujú tvnoviny.sk.

Vedenie trenčianskej SAD vydalo ráno 8. januára oficiálnu správu o konkrétnych opatreniach, no väčšina ľudí sa dozvedela o zmenách až priamo na zastávke. Desať vodičov si naraz uplatnilo PN, a tak vedenie SAD dočasne zrušilo 12 spojov a viacerým zmenili časy odchodov aj príchodov. 

Najkritickejšie obdobie ešte len príde 

Dopravný podnik čaká to najnáročnejšie obdobie, pretože tendencia vyberať si PN-ky stúpa. Hovorkyňa SAD Trenčín Ivana Strelcová uviedla, že SAD má momentálne v zácviku 26 nových vodičov, ktorí by mali až o niekoľko týždňov naplno posilniť tím vodičov v Trenčianskom kraji. 

Domov
Zdieľať
Diskusia