Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
9. januára 2024, 19:51
Čas čítania 0:41

Poľsko od USA prijalo desiatky tankov. Ďalšie stovky sú na ceste

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Súčasťou zásielky sú aj vozidlá odolné voči výbuchu mín.

Spojené štáty dodali Poľsku v rámci programu spoločného financovania ďalších 29 tankov M1A1 Abrams a 79 vozidiel odolných proti mínam. 

„Ide o tretiu časť dodávky tankov M1A1 Abrams zakúpených v januári minulého roka pre potreby poľských ozbrojených síl. Súčasťou tejto dodávky je 29 tankov spolu so spotrebným materiálom,“ uviedla na svojej webovej stránke Agentúra pre vyzbrojovanie poľského ministerstva obrany.

Zásielka za 1,4 miliardy dolárov

Poľsko si objednalo 116 tankov M1A1 Abrams spolu s príslušenstvom. Celková čistá hodnota kontraktu je približne 1,4 miliardy dolárov, z čoho približne 200 miliónov financujú Spojené štáty v rámci pomoci poskytovanej Poľsku. Poľské ozbrojené sily očakávajú dodanie všetkých vozidiel do konca roka 2024.


Súčasťou zásielky bolo aj 79 vozidiel OSHKOSH M-ATV odolných voči výbuchu mín a prepadnutiu, zakúpených vlani v lete. Tento typ vozidiel je navrhnutý tak, aby vojakov v maximálnej miere ochránil pred útokmi zo zálohy, napríklad pred mínami ukrytými na cestách.

23. februára 2024, 15:30 Čas čítania 1:27 Súkromný wellness a bazén ako u hollywoodskych hviezd. Sleduj dokonalý dom v borovicovom lese neďaleko Varšavy Súkromný wellness a bazén ako u hollywoodskych hviezd. Sleduj dokonalý dom v borovicovom lese neďaleko Varšavy

Poľská armáda si objednala aj 250 tankov Abrams v najnovšej verzii M1A2 SEPv3 s výkonnejším pancierom a elektronikou, tie však budú dodané až v roku 2026.

M1A1 Abrams
Zdroj: Wikipedia / mark6mauno
Domov
Zdieľať
Diskusia