Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Eva Thonhauserová
10. januára 2024, 19:10
Čas čítania 0:39

Obľúbené ochucovadlo aj lákavá sladkosť dostali červenú. Kontrolóri zakázali predávať tento tovar

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Výrobky budú stiahnuté z predajných pultov.

Štátna veterinárna a potravinová správa Slovenskej republiky v najnovšej správe upozornila na dva nevyhovujúce výrobky. Prvým je sladkosť Nerds Mini dražé a druhým je zeleninové ochucovadlo s morskou soľou Solčanka. 

Nerds Mini dražé

Kontrolóri vykonali odber vzorky v prevádzke Tedi v Šamoríne a zistili, že sladkosť porušovala nariadenie o prídavných látkach v potravinách a prekročila najvyššie povolené množstvo farbiva Žltá.

„Maximálny limit je 35,0 mg/kg, vo vyšetrovanej vzorke bola nameraná hodnota 48,7 mg/kg. Odborníci zakázali umiestňovať na trh nevyhovujúcu potravinu a zároveň nariadili vhodným spôsobom informovať spotrebiteľa oznamom o nevyhovujúcom výrobku na viditeľnom mieste. Výrobok sa pravdepodobne na trhu už nenachádza,“ uvádza najnovšia správa.

Solčanka

Odborníci vykonali v rámci úradnej kontroly potravín aj odber vzorky výrobku Solčanka – zeleninové ochucovadlo s morskou soľou 250 g v prevádzke potravín AMV.

„Vo vyšetrovanej vzorke bola metódou PCR detegovaná DNA alergénu zeler, ktorý nebol deklarovaný na obale výrobku. Inšpektori nariadili výrobok stiahnuť z trhu. Výrobca stiahnutý výrobok preznačí v zmysle platnej legislatívy,“ uvádza Štátna veterinárna a potravinová správa. 

Solčanka – zeleninové ochucovadlo s morskou soľou 250 g.
Solčanka – zeleninové ochucovadlo s morskou soľou 250 g. Zdroj: Štátna veterinárna a potravinová správa Slovenska
Domov
Zdieľať
Diskusia