Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
Barbora Fábryová
25. januára 2024, 18:01
Čas čítania 0:40

Deviataci počítali, koľko ľudí sa zmestilo do plynovej komory. Učiteľka českej školy žiakom zadala pohoršujúci projekt

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Riaditeľ sa za chybu zamestnankyne ospravedlnil.

Učiteľka základnej školy v Brne dala deviatakom na hodine fyziky vypočítať, koľko ľudí sa zmestilo do plynovej komory. Pracovný list mal názov „Projekt Holocaust“ a spustil obrovskú vlnu kritiky. Informovala o ňom facebooková stránka Líny učitel. 

„Toto je totálna strata súdnosti. Snaha o akési prelínanie predmetov nesmie predsa končiť tým, že budeme počítať prietok plynu v plynových komorách alebo nosnosť paliet na mŕtvoly. ‚Koľko ľudí sa do tej komory zmestí?‘ alebo ‚Riešiť prúd a napätie?‘“ píše v statuse.

Učiteľka dala deťom vypracovať otázky na hodine fyziky a na svojich notebookoch urobiť prezentáciu. Riaditeľ základnej školy sa za nevhodnú úlohu ospravedlnil a označil ju za zlyhanie jednotlivca, informuje český portál iDnes.cz.

„Povedané na rovinu, tento výstup sa vyučujúcim hrubo nepodaril a vôbec nemal vzniknúť. Je nedostatočne citlivý k danej téme a rozhodne ho nechcem obhajovať. Považujem to za individuálnu chybu jednotlivcov a mrzí ma, že skvelú prácu ostatných častí projektu takto znehodnotili. Chcem sa osobne ospravedlniť za tento nedostatočne citlivý prístup. Uvedomujeme si, že toto zadanie bolo viac ako nevhodné,“ povedal riaditeľ.

Domov
Zdieľať
Diskusia