Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
31. januára 2024, 13:10
Čas čítania 1:07

Dolinková avizuje veľké problémy s novou nemocnicou v Martine. Prezradila, kedy by mali začať s výstavbou

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Projekt má dva hlavné problémy.

Pri projekte novej martinskej nemocnice sú vážne prekážky. Okrem iného sa ešte neuzavrelo verejné obstarávanie na zhotoviteľa stavby. Upozornil na to nový riaditeľ Univerzitnej nemocnice Martin Peter Durný.

Spoločne so šéfkou rezortu zdravotníctva Zuzanou Dolinkovou z Hlasu-SD deklarovali, že urobia všetko pre to, aby sa stihol míľnik, s ktorým počíta plán obnovy, a neprepadli európske peniaze, z ktorých sa má výstavba financovať.

„Žiaľ, nemáme vybratého zhotoviteľa stavby, stále teda nie je ukončené verejné obstarávanie na zhotoviteľa, a nemáme vyrovnané ani stavebné pozemky, ktoré sú stále vo vlastníctve Univerzity Komenského v Bratislave,“ priblížila ministerka s tým, že univerzita pri rokovaniach deklarovala súčinnosť.

Problém s okolitými pozemkami

Durný poukázal na to, že nevyrovnané sú aj pozemky, ktoré sa týkajú prístupovej cesty a patria súkromníkom. „Je to obrovský a takmer v tejto chvíli neriešiteľný problém, pretože niektorí vlastníci odmietajú akékoľvek vyrovnanie a niektorí vlastníci zase požadujú nerealisticky vysoké ceny,“ dodal.

1. marca 2024, 9:30 Čas čítania 3:47 Bývalý erotický salón v Bratislave pretvorili na moderné bistro. Chystajú unikátny koncept pod holým nebom Bývalý erotický salón v Bratislave pretvorili na moderné bistro. Chystajú unikátny koncept pod holým nebom

Durný upozornil aj na to, že predchádzajúce vedenie a projektový tím nezačali rokovania po tom, ako sa zistilo, že plán vyvlastniť pozemky bezodplatne sa ukázal ako nerealizovateľný. Projektová manažérka novej martinskej nemocnice Martina Antošová by podľa jeho slov mala vyvodiť osobnú zodpovednosť.

Termín chcú dodržať

Dolinková avizovala, že bude na týždennej báze kontrolovať priebeh výstavby. „Cieľom ministerstva zdravotníctva je akcelerovať, zrýchliť všetky procesy a urobiť všetko pre to, aby sme termín 30. júna 2026 dodržali, splnili a nemocnica v Martine do hrubej stavby bola postavená,“ uzavrela.

Zmluva so zhotoviteľom stavby by sa mohla podpísať 31. marca. Výkopové práce by sa mohli podľa Durného spustiť v máji. Rezort zdravotníctva poukázal na to, že 15. februára sa uskutoční verejné prerokovanie k procesu vyvlastnenia pozemkov univerzity, ktorého výsledok určí ďalší postup. Rezort plánuje rokovania aj so súkromnými vlastníkmi pozemkov.

Domov
Zdieľať
Diskusia