Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
31. januára 2024, 15:57
Čas čítania 0:46

V Číne dnes popravili muža a ženu, ktorí chladnokrvne vyhodili z 15. poschodia bytu malé deti

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Pár, ktorý mal milostnú aféru, sa dohodol, že zinscenuje pád len dvojročného dievčaťa a ročného chlapca.

Čínske úrady v stredu popravili muža a ženu, ktorí usmrtili dve malé deti vyhodením z okna výškovej budovy. Prípad vyvolal v krajine veľké pobúrenie. 

Muža a ženu uznali za vinných z usmrtenia dvojročného dievčaťa a ročného chlapca z 15. poschodia obytnej budovy v meste Čchung-čching na juhovýchode Číny.

Deti boli pre pár „prekážkou“

Čang Po bol otcom oboch detí a začal milostnú aféru s Jie Čcheng-čchen, ktorá spočiatku nevedela, že je ženatý a má deti. Keď sa to dozvedela, požadovala, aby ich usmrtil, keďže ich považovala za prekážku ich budúceho spoločného života.


V novembri 2020 Čang vyhodil svoje deti z okna bytu v čase neprítomnosti ich matky, s ktorou sa predtým dohodol na rozvode.


Trest smrti 

Podľa zistení súdu sa Čang a Jie tajne dohodli na tom, že obe deti usmrtia tak, že zinscenujú ich pád z 15. poschodia domu ako nešťastnú náhodu. Na trest smrti ich odsúdili ešte v roku 2021, ale k vykonaniu rozsudku došlo až teraz.


Čína zvyčajne drží informácie týkajúce sa vykonávania trestu smrti v tajnosti. Ľudskoprávna organizácia Amnesty International odhaduje, že v Číne sa vykonáva najviac popráv na svete, pričom sú tam ročne popravené alebo odsúdené na smrť tisíce ľudí.

Domov
Zdieľať
Diskusia