Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Barbora Fábryová
7. februára 2024, 16:54
Čas čítania 0:36

Ľuboslav našiel po dovolenke svoj pozemok rozkopaný. Sused si cezeň natiahol elektrickú prípojku

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Okrem kábla má na pozemku aj rozvodovú skrinku.

Po tom, čo sa Ľuboslav vrátil z dovolenky, našiel svoj pozemok úplne rozkopaný. Sused si bez jeho vedomia cez pozemok natiahol elektrickú prípojku do výrobnej haly. Okrem kábla mu tam pribudla aj rozvodová skriňa. Majiteľ pozemku trvá na ich odprataní, informuje RTVS.

„Keď som prišiel v lete z dovolenky, mali sme rozkopaný pozemok, akurát sa to dialo. Zavolali sme mestskú políciu, štátnu políciu aj stavebný úrad. Všetko je nafotené, čo sa týka znehodnotenia pozemku,“ povedal majiteľ pre RTVS.

Podľa stavebného úradu nebolo všetko v súlade s legislatívou. „Spoločnosť si nesplnila povinnosti voči vlastníkovi pozemku. K tejto stavbe nevydali stavebné povolenie, dodatočné stavebné povolenie ani ohlásenie drobnej stavby,“ povedal referent stavebného úradu v Žarnovici Ján Kôpka. 

Kôpka tiež povedal, že pokiaľ sa susedia nedohodnú, rozvodovú skrinku aj kábel bude musieť majiteľ výrobnej haly z pozemku suseda odstrániť. Vlastník pozemku tvrdí, že napriek dohode, že rozvodovú skrinku posunú, sa už dva roky nič nestalo. 

Ilustračný obrázok.
Ilustračný obrázok. Zdroj: TASR/Veronika Mihaliková
Domov
Zdieľať
Diskusia