Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
16. februára 2024, 12:23
Čas čítania 1:13

Podozrivý z únosu Madeleine Mccannovej pôjde pred súd. Čeliť bude aj obvineniam zo zneužívania detí

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Podozrivý v prípade zmiznutia Maddie pôjde pred súd pre iné obvinenia.

Hlavný podozrivý v prípade dlhodobo nevyriešeného prípadu nezvestného britského dievčatka Madeleine Mcannovej sa v piatok v Nemecku postaví pred súd pre separátne obvinenia zo sexuálnych deliktov. 

Štyridsaťsedemročný nemecký občan, úradmi identifikovaný iba ako Christian B., bol v prípade Madelenie označený za podozrivého ešte v júni 2020. Išlo o prevratný pokrok vo vyšetrovaní najsledovanejšieho prípadu nezvestnej osoby v histórii.

Na piatkovom dlhoočakávanom pojednávaní sa odvtedy objaví na verejnosti prvýkrát. Bude čeliť obvineniam z troch znásilnení a dvoch prípadov sexuálneho zneužívania detí. Nemecká prokuratúra ho doposiaľ v súvislosti so zmiznutím Maddie neobžalovala, v októbri 2022 bol však obžalovaný v piatich separátnych bodoch za znásilnenie a sexuálne zneužívanie dieťaťa, ktorých sa mal dopustiť v Portugalsku v rokoch 2000 až 2017.

Obvinenia sú priamym výsledkom vyšetrovania prípadu Maddie, uviedol hovorca prokuratúry v nemeckom meste Braunschweig Christian Wolters.

Znásilnil 72-ročnú turistku

Obžalovaný Christian B. si v Nemecku už medzičasom odpykáva väzenský trest za znásilnenie 72-ročnej americkej turistky z roku 2005, ku ktorému došlo v portugalskom letovisku Praia da Luz. Ide o rovnaký rezort, kde o dva roky neskôr zmizla malá Madeleine.

9. apríla 2024, 19:30 Čas čítania 5:30 Vplyvný Rus zo sankčného zoznamu vraj vybavoval slovenským podnikateľom stretnutie v Moskve. V pozadí je obrovský biznis s plynom Vplyvný Rus zo sankčného zoznamu vraj vybavoval slovenským podnikateľom stretnutie v Moskve. V pozadí je obrovský biznis s plynom

V prípade, že ho v aktuálnom procese súd uzná za vinného, hrozí mu väzenie od piatich do 15 rokov. V prípade oslobodenia sa z väzenia môže dostať na slobodu už v roku 2026.
V procese je naplánovaných dovedna 29 pojednávaní a očakáva sa, že potrvá približne štyri mesiace.

Trojročná Madeleine McCannová zmizla z dovolenkového apartmánu svojich rodičov v letovisku Praia da Luz v portugalskom regióne Algarve v máji 2007. Jej rodiča v čase jej zmiznutia večerali v neďalekej reštaurácii. Napriek rozsiahlemu medzinárodnému pátraniu a pozornosti svetových médií sa nepodarilo objaviť stopu po Maddie a z jej zmiznutia nebol nikto obvinený.

Nemecká prokuratúra uviedla, že má „konkrétne dôkazy“ o tom, že je Madeleine mŕtva, v prípade však odvtedy nedošlo k žiadnemu výraznejšiemu zlomu. Viac o zmiznutí Madeleine si prečítaš v našom článku

Madeleine McCann
Zdroj: Getty Images/Peter Macdiarmid
Domov
Zdieľať
Diskusia