Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
19. februára 2024, 21:01
Čas čítania 0:42

Slovenský horolezec chcel zdolať najvyššiu horu Ameriky. Záchranári našli na zľadovatených skalách jeho bezvládne telo

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Slovák sa vybral zdolať horu sám.

Slovenský horolezec Peter Knapo cez víkend údajne zahynul pri zdolávaní hory Aconcagua ležiacej v Andách. Informovali o tom v nedeľu argentínske médiá odvolávajúce sa okrem iného na tamojšie ministerstvo životného prostredia. 


Tridsaťdeväťročný slovenský horolezec sa stal piatou obeťou tejto hory v tejto sezóne. Záchranári jeho mŕtve telo našli podľa medializovaných správ v nedeľu ráno.

Horu išiel zdolať sám 

Knapo sa podľa medializovaných správ pokúšal najvyššiu horu Ameriky zdolať sám. V sobotu pritom k vrcholu vyrazil z tábora Nido de Cóndores, kde mal postavený stan. Keď sa však ani do polnoci do tábora nevrátil, začali po ňom pátrať záchranári, pričom najskôr len oslovili iných horolezcov.


Skupina čilských horolezcov uviedla, že ho videli prechádzať cez oblasť Filo del Guanacos v nadmorskej výške 6 900 metrov. Podľa denníka Mendoza Post je tak pravdepodobné, že vrchol hory dosiahol. Jeho bezvládne telo napokon našli záchranári v oblasti La Canaleta vo výške 6 730 metrov nad morom na zľadovatených skalách.


Podľa údajov argentínskej vlády sa na Aconcaguu vydalo túto sezónu už vyše 5 700 horolezcov, z ktorých vrchol tejto hory dosiahlo približne 500.

Ilustračná fotka.
Ilustračná fotka. Zdroj: TASR/DPA
Domov
Zdieľať
Diskusia