Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
5. marca 2024, 6:30
Čas čítania 0:28

Rezort zdravotníctva spúšťa očkovanie novou vakcínou proti vírusu covid-19. Zaočkovať sa môžeš v troch mestách

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Slováci sa môžu dať zaočkovať vakcínou Nuvaxovid XBB.1.5.

Ministerstvo zdravotníctva spúšťa očkovanie novou vakcínou proti ochoreniu covid-19. Osoby staršie ako 12 rokov sa od utorka budú môcť zaregistrovať na očkovanie vakcínou Nuvaxovid XBB.1.5. Zaočkovať sa môžu najskôr tri mesiace od poslednej podanej vakcíny.


Záujemcovia o očkovanie touto vakcínou sa budú môcť registrovať prostredníctvom stránky Národného portálu zdravia NCZI. O pridelenom termíne očkovania ich následne informujú po registrácii. Očkovanie vakcínou Nuvaxovid bude prebiehať v Univerzitnej nemocnici Bratislava, vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici a v Univerzitnej nemocnici L. Pasteura v Košiciach, priblížil rezort.


„V prípade zvýšeného záujmu o očkovanie touto vakcínou zváži Ministerstvo zdravotníctva SR rozšírenie očkovacej siete aj o ďalšie vakcinačné centrá. Očkovanie proti covidu-19 je u ľudí všetkých vekových skupín dobrovoľné,“ uviedlo MZ.

Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. Zdroj: TASR
Domov
Zdieľať
Diskusia