Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
12. marca 2024, 14:32
Čas čítania 0:34

Ruské úrady reagujú na útoky proukrajinských síl. Zavreli niektoré školy

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

V Kurskej i Belgorodskej oblasti prebiehajú boje medzi ruskými skupinami bojujúcimi za Ukrajinu a ruskými silami.

Ruské úrady do konca týždňa uzavreli školy v meste Kursk v reakcii na utorkové útoky dronov a proukrajinských síl v Kurskej oblasti. 


„V spojitosti s nedávnymi udalosťami som sa rozhodol nariadiť na školách dištančnú výučbu,“ uviedol na sociálnej sieti primátor oblastnej metropoly Kursk Igor Kucak. Opatrenie bude v platnosti do piatka.

Rusi bojujúci za Ukrajinu 

Predstaviteľ polovojenskej skupiny Légia Sloboda Ruska v utorok oznámil, že v Kurskej i Belgorodskej oblasti, ktoré majú spoločné hranice s Ukrajinou, pokračujú boje medzi ruskými skupinami bojujúcimi za Ukrajinu a ruskými silami. Skupine dobrovoľníkov bojujúcich na strane Ukrajiny sa v utorok údajne podarilo obsadiť pohraničnú dedinu Ťotkino v ruskej Kurskej oblasti.


Ukrajinské ozbrojené sily popreli akúkoľvek účasť na ozbrojených prienikoch týchto „nezávislých organizácií“ do Ruska. Hovorca ukrajinskej vojenskej rozviedky HUR Andrij Jusov pripomenul, že tieto ozbrojené skupiny sa skladajú z ruských občanov, a teda operujú na území vlastnej krajiny.

Domov
Zdieľať
Diskusia