Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
12. marca 2024, 20:46
Čas čítania 0:35

USA po dlhšom čase pomôžu vojensky Ukrajine. Do Kyjeva poputuje munícia či raketový systém za 300 miliónov dolárov

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Republikáni v Kongrese blokujú pomoc pre Kyjev v hodnote 60 miliárd dolárov.

Spojené štáty poskytnú Ukrajine ďalší balík vojenskej pomoci v hodnote 300 miliónov dolárov. Uviedol to v utorok poradca Bieleho domu pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan.


Ide o oznámenie prvej americkej vojenskej podpory pre Kyjev za uplynulé mesiace. Republikáni v Kongrese totiž naďalej blokujú pomoc pre Kyjev v hodnote 60 miliárd dolárov.

Nový americký balík pomoci

Nový americký balík pomoci zahŕňa rakety pre salvový raketový systém HIMARS a delostreleckú muníciu, uviedol Sullivan. Dodal, že táto podpora je financovaná z úspor pri nedávnych nákupoch amerického ministerstva obrany.


Zdôraznil, že je potrebné, aby Kongres schválil ďalšiu pomoc pre Kyjev, pretože poskytnutá munícia vystačí Kyjevu len na krátky čas. „Svet sa pozerá. Hodiny tikajú a my musíme čo najrýchlejšie konať,“ povedal Sullivan.


Riaditeľ americkej Ústrednej spravodajskej služby (CIA) William Burns v utorok odkázal Kongresu USA, že „Ukrajine nedochádza odvaha a húževnatosť, dochádza jej munícia“. „A nám sa kráti čas, aby sme im pomohli,“ dodal.

Domov
Zdieľať
Diskusia