Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
22. marca 2024, 17:40
Čas čítania 0:28

Neďaleko Slovenska čiastočne legalizovali marihuanu. Minister zdravotníctva prezradil, ako má zákon chrániť mládež

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Návrh zákona musí ešte prejsť podpisom prezidenta.

Horná komora nemeckého parlamentu, Spolková rada, schválila návrh zákona, ktorý legalizuje marihuanu pre vlastnú spotrebu za dodržania určitých podmienok. 


Dolná komora (Bundestag) návrh odobrila ešte vo februári a podpísať ho teraz musí prezident Frank-Walter Steinmeier. Do platnosti vstúpi od 1. apríla. Plnoletým osobám povolí pestovanie a vlastníctvo malého množstva marihuany pre vlastnú potrebu.

Zákon má chrániť mladú generáciu 

Povolených bude maximálne 25 gramov a v jednej domácnosti bude možné mať najviac tri rastliny a 50 gramov konope. Fajčenie marihuany bude zakázané okrem iného v školách či na športoviskách a v okruhu 100 metrov od ich vstupného priestoru.


Zákon presadzoval spolkový minister zdravotníctva Karl Lauterbach. Označil ho za príležitosť chrániť mladú generáciou pred konzumom a čiernym trhom prostredníctvom dekriminalizácie a lepšej osvety.

Ilustračná fotka.
Ilustračná fotka. Zdroj: TASR/AP
Domov
Zdieľať
Diskusia