Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
18. apríla 2024, 18:28
Čas čítania 0:41

V Ružinove plánujú postaviť multifunkčnú budovu: stavba bude stáť 21 miliónov eur

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Súčasťou projektu je vybudovanie podzemnej garáže a exteriérových zelených plôch.

V bratislavskom Ružinove plánujú vybudovať polyfunkčný objekt za približne 21 miliónov eur. Postaviť plánujú hotel i bytovku. Vyplýva to zo zámeru, ktorý investor, spoločnosť Retep Slovakia, predložil na posudzovanie vplyvov na životné prostredie (EIA).


„Účelom navrhovanej činnosti je vybudovanie nového polyfunkčného objektu s funkciami krátkodobého ubytovania s príslušným vybavením, bývaním a obchodnými priestormi medzi ulicami Gagarinova a Mierová,“ uviedol investor v zámere. Nachádzať sa má v susedstve mestskej radiály ulice Gagarinova. 


Navrhovaný objekt sa v nadzemných podlažiach skladá z dvoch objektov, ktoré sa vizuálne rozdeľujú od úrovne druhého nadzemného podlažia. Prvý objekt má 13 nadzemných podlaží a jedno ustúpené podlažie, druhý tvorí sedem nadzemných podlaží.


Vybudovať plánuje aj celkovo 211 parkovacích stojísk, z toho 205 parkovacích stojísk bude umiestnených v podzemnej parkovacej garáži.


Prvý objekt má slúžiť ako hotel s ubytovacími jednotkami, nachádzať sa tam má aj recepcia, multifunkčná sála či reštaurácia s kaviarňou. V druhom objekte sa budú nachádzať byty na bývanie. Súčasťou majú byť aj exteriérové zelené voľné plochy.


Predpokladaný začiatok výstavby je v roku 2025, jej ukončenie sa predpokladá v roku 2028.

projekt
Zdroj: retepslovakia.sk
Domov
Zdieľať
Diskusia