Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
25. apríla 2024, 20:03
Čas čítania 0:47

Slováci nakupujú takmer o 40 % drahšie potraviny než Poliaci. Vláda s tým nechce nič robiť, tvrdí Matovič

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Predstavitelia opozičného hnutia Slovensko hodnotili polročné pôsobenie vlády Roberta Fica (Smer-SD).

Potraviny na Slovensku sú drahšie ako v Poľsku o takmer 40 %. S vysokými cenami energií a pohonných látok vládny kabinet nechce nič robiť napriek predvolebným sľubom, uviedli predstavitelia opozičného hnutia Slovensko pri hodnotení polročného pôsobenia vlády Roberta Fica (Smer-SD).


„Ministri vlády hlasovali vo vláde za to, že s cenami potravín napriek tomu, že sú drahšie ako v Poľsku o 39 %, netreba robiť nič. S cenami energií nespravili vôbec nič a v budúcom roku ich nechcú dotovať vôbec. Aj ceny pohonných hmôt Fico kritizoval. Teraz sú ešte vyššie a nerobí s tým vôbec nič. To všetko je v priamom rozpore so sľubmi pred voľbami,“ povedal predseda hnutia Slovensko Igor Matovič.

Anketa:
Nakupuješ potraviny v Poľsku?
Áno, nakupujem.
Nie, nenakupujem.
Áno, nakupujem.
25 %
Nie, nenakupujem.
75 %

Poľnohospodári sú na tom najhoršie


Poľnohospodári sa podľa člena Výboru Národnej rady (NR) SR pre pôdohospodárstvo a životné prostredie Rastislava Krátkeho dostali do najhoršej situácie, v akej kedy boli. „Minister pôdohospodárstva však ich problém neriešil. Zákon, ktorý by mal pomôcť poľnohospodárom, ide do NR SR neskoro,“ podčiarkol Krátky.


„Vláda zhoršila ratingy Slovenska, snažila sa oklamať Európsku komisiu zámernou chybou v rozpočte, zdvíha dane a poplatky a ukrajuje sociálne benefity ľuďom. Zriadili nové ministerstvo, zvýšili si platy a peniaze vyťahujú ľuďom z peňaženiek,“ dodal člen finančného výboru parlamentu Július Jakab.

Igor Matovič.
Igor Matovič. Zdroj: TASR/Martin Baumann
Domov
Zdieľať
Diskusia