Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
2. mája 2024, 17:48
Čas čítania 0:29

V žilinskej mestskej časti vyhlásili mimoriadnu situáciu. Obyvatelia si musia sledovať pivnice svojich domov

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Pre zosuv svahu vyhlásili v Budatíne mimoriadnu situáciu.

V žilinskej mestskej časti Budatín pre zosuv svahu a následné poškodenie cesty na ulici Ku zvonici vyhlásili mimoriadnu situáciu. 

Pod komunikáciou, zabezpečujúcou prístup k rodinným domom, sa nachádzajú inžinierske siete plynovodu a vodovodu. „Na základe posudku a obhliadky miesta je predpoklad rozšírenia zosuvu a riziko svahovej deformácie s možným ohrozením života, zdravia, majetku a životného prostredia,“ uviedla Zuzana Ondrášová z komunikačného odboru Mestského úradu v Žiline.

Vedúci oddelenia krízového riadenia a bezpečnosti MsÚ Žilina Lukáš Čerňava informoval, že správca cesty vykoná nevyhnutný rozsah stavebno-technických opatrení na elimináciu rizika ďalšieho zosuvu komunikácie. „Zároveň žiadame obyvateľov v tejto lokalite, aby minimalizovali vypúšťanie vody na vozovku a sledovali podpivničené časti svojich obydlí,“ vyzval Čerňava.

Doplnil, že žilinská radnica situáciu pravidelne monitoruje a bude verejnosť o ďalších skutočnostiach informovať.

žilina
Zdroj: Mesto Žilina
Domov
Zdieľať
Diskusia