Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
4. mája 2024, 14:24
Čas čítania 0:39

VIDEO: Ukrajinský rezort diplomacie má novú hovorkyňu. Nie je skutočná, vytvorila ju umelá inteligencia

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Ukrajinské ministerstvo zahraničia predstavilo hovorkyňu vytvorenú AI.

Ukrajinské ministerstvo zahraničných vecí v stredu predstavilo svoju novú hovorkyňu, ktorá bola vytvorená pomocou umelej inteligencie (AI). Hovorkyňa menom Viktoria ŠI má za úlohu sprostredkúvať v mene rezortu diplomacie informácie o konzulárnych službách. 

Viktoriu ŠI vytvorili podľa reálneho človeka – ukrajinskej speváčky a influencerky známej pod pseudonymom Rozali Nombre, ktorá súhlasila, že poslúži ako prototyp pre novú hovorkyňu. Na tento účel projektový tím nasnímal speváčkin zovňajšok a zdigitalizoval ho.

Vo svojej prezentácii Viktoria uviedla, že jej meno symbolizuje hlavný cieľ Ukrajiny – víťazstvo vo vojne s Ruskom. Jej priezvisko ŠI je zasa odvolávkou na skratku AI v ukrajinčine.

Hovorkyňa bude texty iba čítať

Texty, ktoré bude Viktoria čítať, budú pripravovať ľudia – zamestnanci ministerstva. „Umelá inteligencia nám pomáha vytvárať len vizuálnu časť,“ uviedla Viktoria, keď sa predstavovala verejnosti.

Minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba označil za hlavnú výhodu takéhoto využitia AI úsporu času a zdrojov rezortu diplomacie. Dodal, že vytvorenie digitálnej hovorkyne je súčasťou širšej stratégie systematického zavádzania pokročilých technológií s využitím umelej inteligencie na ukrajinskom ministerstve zahraničných vecí.

Domov
Zdieľať
Diskusia