Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Aneta Gospičová
12. mája 2024, 11:11
Čas čítania 0:31

Študenti sa kvôli bizarnej „blackout“ výzve na sociálnej sieti dusia do bezvedomia. Mladé dievča museli odviezť do nemocnice

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Incident na nemeckej škole už vyšetrujú úrady.

Žiaci na základnej škole v Berlíne dusili spolužiačku až dovtedy, kým nebola v bezvedomí. Dievča následne skončilo v nemocnici. Chlapec a dievča z 5. a 6. ročníka skúšali takzvanú blackout výzvu trendujúcu na sociálnych sieťach, pri ktorej uvedú samých seba alebo inú osobu do bezvedomia a nakrúcajú sa pri tom, informuje Bild.

„Namiesto toho, aby jej pomohli, ju odtiahli na odľahlé miesto a pokúsili sa jej dať v bezvedomí vodu,“ informuje riaditeľka školy. Celý incident si vraj nakrúcali na mobil. Deti našiel rodič, ktorý následne zavolal záchranku. Dievča neutrpelo žiadne trvalé fyzické poškodenie.

Žiakov vylúčili zo školy a celú situáciu preverujú. „Udalosť sa teraz v škole rieši interne. Prebiehajú diskusie so všetkými zainteresovanými,“ uviedlo nemecké ministerstvo školstva. Situáciou sa zaoberá aj krízový štáb, školská inšpekcia a poradenské a podporné centrum školskej psychológie.

škola , uzavretá škola
Zdroj: TASR/František Iván
Domov
Zdieľať
Diskusia