Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
Nina Miščíová
16. mája 2024, 16:55
Čas čítania 0:24

MAPA: V Európe udrú extrémne búrky, hrozia víchrice aj krúpy. Slovensko zasiahne nepriaznivé počasie už o pár hodín

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

V posledných dňoch odborníci zaznamenali príchod silného vetra a búrok vo viacerých častiach Európy. Ich príchod očakávajú aj na našom území.

Meteorológovia očakávajú príchod intenzívneho vetra na naše územie. Silný vietor sa momentálne vyskytuje vo východnom Nemecku a v Česku. Vietor naberá na intenzite najmä pre veľký rozdiel tlaku vzduchu, informuje portál imeteo.sk

Odborníci očakávajú príchod silných búrok v Európe, ktoré budú postupne naberať na sile. Najsilnejšie búrky by mali byť na juhu Nemecka, v Chorvátsku, v Slovinsku a na severe Talianska. Nepriaznivá situácia by mala nastať aj v Rakúsku a Maďarsku, odkiaľ sa môže počasie presunúť na naše územie. 

Problémom budú najmä prívalové zrážky. Hrozbou sú aj bleskové povodne vo viacerých častiach Európy. Nebezpečnými javmi počas búrok môže byť krupobitie, silný vietor a veľa zrážok. 

vietorvietor
Zobraziť galériu
(2)
Domov
Zdieľať
Diskusia