Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Barbora Fábryová TASR
30. júna 2024 o 15:21
Čas čítania 0:45

Kaliňák informuje o zlepšení stavu premiéra: Môžeme očakávať, že Fico sa v najbližších dňoch opäť ukáže

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Čo sa deje: V najbližších dňoch môžeme očakávať, že premiér začne postupne pracovať.

  • Robert Kaliňák povedal, že v najbližších dňoch možno očakávať, že sa premiér Robert Fico opäť ukáže a postupnými krokmi sa chytí všetkých svojich pracovných povinností. Uviedol to v nedeľnej diskusnej relácii RTVS O päť minút 12.
  • Líder KDH a opozičný poslanec Milan Majerský zaželal premiérovi skoré uzdravenie. Opätovne odsúdil atentát na predsedu vlády a poďakoval zdravotníkom. 

Prečo je to dôležité: Premiér Robert Fico utrpel pri atentáte na svoju osobu viacero závažných zranení. Po niekoľkých týždňoch sa opäť vráti do ústavnej funkcie premiéra.

Citát: „Nedá sa povedať, že by išlo všetko úplne podľa plánu, ale môžeme povedať, že stav sa už natoľko zlepšil, že sa pán premiér aktívne zapojil do diskusií k samitu, ktorý bol tento týždeň, a neformálnemu, ktorý bol ešte pred desiatimi dňami,“ priblížil Kaliňák.

Širší kontext: Premiéra 15. mája po výjazdovom rokovaní vlády v Handlovej vážne postrelil 71-ročný muž. Páchateľa vzal Špecializovaný trestný súd do vyšetrovacej väzby. Premiér mal päťkrát prestrelené tenké črevo. Má narušené pohybové ústrojenstvo a tráviaci trakt. Fica z Handlovej previezli vrtuľníkom do Rooseveltovej nemocnice v Banskej Bystrici. Aktuálne sa zotavuje vo svojom byte.

Keď chceš vedieť viac, prečítaj si tieto články:

27. júna 2024 o 13:09 Čas čítania 0:45 Robert Fico má doživotnú rentu. Poslanci schválili lex atentát Robert Fico má doživotnú rentu. Poslanci schválili lex atentát
17. júna 2024 o 9:56 Čas čítania 0:45 Robert Fico bol veľmi príjemný pacient, tvrdí jeho lekár. Prezradil, ako je možné, že sa zotavil tak rýchlo Robert Fico bol veľmi príjemný pacient, tvrdí jeho lekár. Prezradil, ako je možné, že sa zotavil tak rýchlo
14. júna 2024 o 17:30 Čas čítania 5:08 Agent SIS, štátny prevrat či Sorosov človek. Konšpirácie o atentáte na premiéra Fica sa šírili aj na TikToku Agent SIS, štátny prevrat či Sorosov človek. Konšpirácie o atentáte na premiéra Fica sa šírili aj na TikToku
Domov
Zdieľať
Diskusia