Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Eva Thonhauserová
2. júla 2024 o 16:40
Čas čítania 0:32

Letisko M. R. Štefánika zavádza pre cestujúcich novinku. Turistom ušetrí veľa času

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Čo sa deje: Bratislavské letisko predstavilo novinku, ktorá poteší mnohých cestovateľov.

  • Letisko M. R. Štefánika zaviedlo pred letnou sezónou pre cestujúcich novú službu rýchleho prechodu k bezpečnostnej kontrole (takzvaný Fast Track).
  • Pred bezpečnostnou kontrolou na poschodí terminálu čaká cestujúcich vyhradený priestor, cez ktorý plynule bez zdržania prejdú až priamo k detekčnej kontrole.
  • Novú službu je v súčasnosti možné využiť len pri odletoch s dopravcom Ryanair, ktorý zabezpečuje pravidelné lety z Bratislavy do 21 destinácií.

Prečo je to dôležité: Nová služba môže mnohým ľuďom počas rušnej letnej sezóny výrazne skrátiť čas pri nástupe do lietadla.

Širší kontext: Rýchly prechod k bezpečnostnej kontrole – fast track – si ľudia môžu rezervovať za poplatok 6 € na osobu, a to už pri kúpe letenky cez webovú stránku dopravcu alebo cez mobilnú aplikáciu Ryanair. Zakúpiť si ju môžu aj dodatočne pri registrácii na let (počas takzvaného online check-in) alebo aj priamo v pokladnici letiska. 

Ilustračná fotka.
Ilustračná fotka. Zdroj: Letisko Bratislava
Domov
Zdieľať
Diskusia