Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Aneta Gospičová
7. júla 2024 o 9:20
Čas čítania 0:32

Na Európu sa valí ďalšia vlna horúčav z Afriky. Tropické teploty sa vyšplhajú k hranici 42 °C

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Čo sa deje: O pár dní začne do niektorých častí Európy prúdiť vlna horúčav z Afriky.

  • Do strednej a južnej Európy začne o pár dní prúdiť vlna horúčav z Afriky. Tá spôsobí, že v niektorých krajinách môžu byť teploty vyššie ako 42 °C, upozorňuje iMeteo.sk.
  • Tropické počasie pocítime aj na Slovensku.
  • Meteorológovia očakávajú, že teploty na celom území udrú najmä v poobedňajších hodinách. V niektorých oblastiach Slovenska môže byť počas týždňa aj 37 °C.

Prečo je to dôležité: Extrémne vysoké teploty môžu viesť k zdravotným problémom najmä medzi staršími ľuďmi, deťmi a ľuďmi s chronickými chorobami. Obyvatelia by mali byť informovaní, aby prijali potrebné opatrenia na ochranu svojho zdravia.

Širší kontext: Situácia bude kritická aj u našich susedov. Meteorológovia očakávajú, že teploty v Maďarsku dosiahnu v priebehu týždňa počas dňa viac ako 42 °C. Vlna horúčav by mala vyvrcholiť medzi piatkom až sobotou.

Prečítaj si aj tieto články:

6. júla 2024 o 12:25 Čas čítania 0:42 Slovákov dnes potrápia horúčavy aj silný vietor. SHMÚ vydal v niekoľkých okresoch výstrahy (+ mapa) Slovákov dnes potrápia horúčavy aj silný vietor. SHMÚ vydal v niekoľkých okresoch výstrahy (+ mapa)
2. júla 2024 o 10:31 Čas čítania 0:55 VIDEO: Hurikán Beryl sprevádza vietor s rýchlosťou 260 km/h. Môže spôsobiť katastrofu obrovských rozmerov VIDEO: Hurikán Beryl sprevádza vietor s rýchlosťou 260 km/h. Môže spôsobiť katastrofu obrovských rozmerov
1. júla 2024 o 15:07 Čas čítania 0:27 Na východe Slovenska sa sformovala supercela. Vytvárajú sa aj ďalšie búrky (+ mapa) Na východe Slovenska sa sformovala supercela. Vytvárajú sa aj ďalšie búrky (+ mapa)
Očakávané teploty v Maďarsku.
Očakávané teploty v Maďarsku. Zdroj: Metkép
Domov
Zdieľať
Diskusia