Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
23. apríla 2023, 17:38
Čas čítania 0:45

Napätie sa zvyšuje: Viac ako polovica Juhokórejčanov podporuje vývoj jadrových zbraní a nechcú zjednotenie so severným susedom

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Napätie medzi Južnou a Severnou Kóreou sa posledné mesiace zvyšuje. Severná Kórea pravidelne provokuje raketovými skúškami.

Viac než 60 percent juhokórejských dvadsiatnikov a tridsiatnikov uviedlo, že zjednotenie so Severnou Kóreou nie je potrebné. Vyše 56 percent Juhokórejčanov podporuje vývoj jadrových zbraní s cieľom čeliť hrozbe zo strany KĽDR. TASR správu prevzala v nedeľu z agentúry Jonhap, ktorá sa odvoláva na výsledky prieskumov.


Prieskum pre mediálnu skupinu Barun Media Citizen Action potvrdil, že 61 percent týchto mladých ľudí považuje zjednotenie za nie úplne nevyhnutné. Za úplne nevyhnutné ho označilo 24 percent z celkového počtu 1 001 účastníkov prieskumu.


Severnú Kóreu nepriaznivo vníma 88 percent zúčastnených a 91 percent vyjadrilo takýto názor v spojitosti s Čínou. Spojené štáty priaznivo vníma 67 percent účastníkov a Japonsko 63 percent.

Raketové skúšky stupňujú napätie

Napätie medzi Južnou a Severnou Kóreou sa v poslednom období zvýšilo, pripomína Jonhap. Pchjongjang tento rok vykonal bezprecedentný počet raketových skúšok vrátane odpálenia vôbec prvej severokórejskej balistickej rakety na pevné palivo. Severná Kórea v novembri za jeden deň vypálila viac striel ako za celý rok 2017.


V minulotýždňovom prieskume organizácie Realmeter 56,5 percenta Juhokórejčanov uviedlo, že podporuje vývoj jadrových zbraní s cieľom čeliť stupňujúcim sa hrozbám zo strany KĽDR, píše Jonhap. Proti vývoju týchto zbraní bolo 40,8 percenta účastníkov.

Domov
Zdieľať
Diskusia