Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
13. júna 2023, 15:25
Čas čítania 0:34

Slovenka si chcela dobiť kredit za 7 eur, no nachytali ju. Zrazu jej z účtu odišlo 10-tisíc eur, ktoré odovzdala podvodníkom

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Poškodená namiesto oficiálnej aplikácie údaje o banke vyplnila na neznámej stránke.

Polícia upozorňuje na podvody dobitia kreditu na kartu mobilného telefónu. Žena si chcela dobiť sedem eur, postupne jej však odišlo 10-tisíc eur. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Silvia Šimková.

Žene sa nepodarilo otvoriť aplikáciu na dobitie kreditu, a tak otvorila inú stránku. „Klikla na prvú možnosť a tá ju naviedla na ponuku a výber bánk, cez ktoré môže uskutočniť platbu za kredit. Poškodená si vybrala možnosť svojej banky, kde podľa pokynov zadala prihlasovacie údaje do internetbankingu. Po zadaní údajov jej prišla SMS s osemmiestnym kódom,“ priblížila hovorkyňa.

Poškodenej následne na linke banky uviedli, že jej z účtu postupne odišlo 10-tisíc eur.

Polícia v tejto súvislosti upozorňuje verejnosť, aby za žiadnych okolností neposkytovala údaje z platobnej karty. „Raďte sa, pýtajte sa, či už známych, pracovníkov v bankách, alebo na iných úradoch a miestach, ak si nie ste istí,“ dodala.

peniaze
Zdroj: Getty Images/PhotoAlto/Frederic Cirou, Unsplash
Domov
Zdieľať
Diskusia