Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
Viktor Kniš TASR
19. júna 2023, 6:45
Čas čítania 0:49

40-stupňové horúčavy: Do obľúbenej destinácie Slovákov prichádza extrémne teplo

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Sardínia zažije horúčavy ako prvá.

Prvá vlna horúčav tohto roka má Taliansko zasiahnuť v pondelok, keď teploty na Sardínii stúpnu na 40 stupňov Celzia a v ďalších častiach krajiny na 33 až 37 stupňov Celzia, informovala v nedeľu Talianska meteorologická spoločnosť (Smi). Odvolala sa na ňu tlačová agentúra ANSA.


Horúce počasie prinesie africká tlaková výš (anticyklóna). „Nebude lámať rekordy, ale bude pôsobivá,“ uviedla Smi.


Sardínia zažije horúčavy ako prvá, keď budú teploty vo vnútrozemí ostrova dosahovať na začiatku týždňa 40 stupňov Celzia.


V polovici týždňa stúpnu aj teploty na talianskej pevnine v oblastiach pri Tyrrhenskom mori, predovšetkým v regiónoch Toskánsko a Lazio, ale takisto v regiónoch Apúlia a Basilicata na juhovýchode a juhu Talianska. Teploty budú dosahovať 33 až 37 stupňov Celzia.


Od štvrtka sa však očakáva prerušenie pásu vysokého tlaku vzduchu na severe, kde sú predpovedané búrky v hornom Lombardsku, v Trivenete a všeobecne na severovýchode. Teploty klesnú na 27 až 30 stupňov Celzia.


Horúce počasie bude namiesto toho pokračovať na juhu a na hlavných talianskych ostrovoch s teplotnými maximami 35 stupňov Celzia.


V sobotu sa očakáva chladnejšie počasie a dažďové zrážky v regióne Emilia-Romagna na severe krajiny. Pritom tam existuje aj riziko menších záplav v oblastiach, kde sú odvodňovacie siete stále upchaté troskami a bahnom z ničivých májových záplav a zosuvov pôdy.

Domov
Zdieľať
Diskusia