Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
26. júna 2023, 8:00
Čas čítania 0:38

Bývalý šéf CIA vysmial Prigožina, ktorý odišiel do Bieloruska. Na toto si tam dávaj veľký pozor, inak to skončí smrťou, odkazuje

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Podľa amerického generála vo výslužbe si síce Prigožin zachránil vlastný život, no s najväčšou pravdepodobnosťou stratil kontrolu nad vagnerovcami.

Bývalý riaditeľ americkej Ústrednej spravodajskej služby, známej skôr pod skratkou CIA, David Petraeus varoval lídra ruskej žoldnierskej Vagnerovej skupiny Jevgenija Prigožina, aby „bol veľmi opatrný pri otvorených oknách“, informovala stanica Sky News.

Petraeus sa zjavne zmieňoval o prominentných Rusoch, ktorí od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu vo februári 2022 zomreli za nejasných okolností, napríklad pri pádoch z okien.

Otvoreným oknám by sa mal vyhýbať oblúkom

Prigožin v rámci dohody o zastavení postupu svojich žoldnierov na Moskvu, kde chcel zosadiť ruské vojenské velenie, súhlasil, že pôjde do exilu v susednom Bielorusku. Bieloruský líder Alexandr Lukašenko je spojencom ruského prezidenta Vladimira Putina a sprostredkoval dohodu o ukončení vzbury vagnerovcov.

„Prigožin si zachránil život, ale prišiel o svoju Vagnerovu skupinu,“ povedal Petraeus v programe televízie CNN.

„A v novom prostredí v Bielorusku, kam sa chystá, by mal byť veľmi opatrný pri otvorených oknách,“ doplnil americký generál vo výslužbe. Prigožin podľa neho očividne stratil nervy, keď jeho vzbura zrejme nevzbudila takú podporu, v akú dúfal.

Domov
Zdieľať
Diskusia