Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Florián Meričko
21. júla 2023, 17:00
Čas čítania 0:41

Neďaleko Slovenska vzniklo jedinečné kúpalisko. Je úplne zadarmo, pripomína exotické pláže

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Nachádza sa len 100 kilometrov od našich hraníc.

Len 100 kilometrov od slovenských hraníc postavili Poliaci unikátne kúpalisko, ktoré pripomína exotické pláže. Nachádza sa neďaleko Krakova na mieste, kde kedysi stál kameňolom Zakrzówek a navštíviť ho môžeš úplne zadarmo. Upozornili na to TVnoviny.sk s odvolaním sa na správu portálu TVN24.

V novovzniknutom rekreačnom komplexe nájdu návštevníci dokopy päť bazénov, lezecké steny, pingpongové stoly či pláž pre psy. Areál obklopujú vysoké útesy a priezračná voda v ňom pripomína exotické destinácie.

Navštíviť ho máš šancu až do začiatku septembra

Areál parku je pre verejnosť otvorený nepretržite počas celého týždňa. Bazény sú dostupné v čase od 10.00 do 18.00 h s výnimkou pondelkov, ktoré sú vyhradené na údržbu. Po šiestej hodine večer už služby kúpaliska turisti využívať nemôžu, stále však majú k dispozícii okolie parku.

Projekt oficiálne otvorili ešte 22. júna 2023 a odvtedy sa teší veľkému záujmu domácich. TVN24 však upozorňuje, že areál kúpaliska má maximálnu kapacitu 1000 ľudí. Z bezpečnostných dôvodov tam viac návštevníkov počas sezóny nevpustia.

Unikátne kúpalisko má byť otvorené až do konca leta. Móla budú pre verejnosť dostupné do 3. septembra.

Domov
Zdieľať
Diskusia