Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Adam Novosad
14. augusta 2023, 12:32
Čas čítania 0:52

AKTUÁLNE: Pred prímorským hotelom v Rumunsku explodovala námorná mína

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Mína podľa všetkého narazila na mólo.

K silnému výbuchu na mori došlo v pondelok pred hotelom v rumunskom čiernomorskom letovisku Costinešti po tom, ako podľa všetkého námorná mína narazila na mólo a následne explodovala, informuje TASR podľa správy servera Romania Journal.


Na mieste zasahuje tím potápačov, ktorí sa špecializujú na zneškodňovanie výbušných zariadení. Na miesto explózie sa preplavili člnom pobrežnej hliadky. Podľa prvotných informácií v dôsledku incidentu nedošlo k materiálnym škodám ani zraneniu osôb.

Vysoko riziková operácia

„Od mora fúka silný vietor a more je rozbúrené. Bude to náročný zásah. Je to vysoko riziková operácia... Tieto námorné míny sú nebezpečenstvom nielen pre plavbu, ale aj pre pobrežné aktivity,“ citoval server jedného z predstaviteľov rumunských námorných síl.


Od začiatku ruskej vojenskej invázie na Ukrajinu vo februári 2022 nejde v teritoriálnych vodách Rumunska o prvý takýto incident, potápači tu už neutralizovali dovedna päť námorných mín.


„Nastal silný výbuch. Bol som na terase, videl som množstvo čierneho dymu. Bolo nám povedané, že niečo explodovalo. Je tu polícia a hasiči. Niektorí turisti sú stále vo vode,“ citoval server jedného zo svedkov.

9. apríla 2024, 19:30 Čas čítania 5:30 Vplyvný Rus zo sankčného zoznamu vraj vybavoval slovenským podnikateľom stretnutie v Moskve. V pozadí je obrovský biznis s plynom Vplyvný Rus zo sankčného zoznamu vraj vybavoval slovenským podnikateľom stretnutie v Moskve. V pozadí je obrovský biznis s plynom

Domov
Zdieľať
Diskusia