Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Eduard Starkbauer
20. augusta 2023, 13:26
Čas čítania 0:44

Erik Tomáš sa vyhraňuje voči PS: So Smerom nie sme nepriatelia, ale rivali v snahe o čo najlepší výsledok

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Dlhoroční spolustraníci sa stretli v štúdiu RTVS.

V pravidelnej politickej diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 sa stretli bývalí kolegovia zo Smeru Robert Kaliňák a Erik Tomáš. Druhý menovaný, ktorý je aktuálne podpredseda strany Hlas, sa v debate ostro vyhraňoval voči Progresívnemu Slovensku, ktoré jeho stranu v poslednom čase poráža v prieskumoch verejnej mienky.

PS sa podľa bývalej pravej ruky Roberta Fica svojimi názormi čoraz viac vzďaľuje od možnosti spolupráce s Hlasom. Tomáš tvrdil, že jeho strana nesúhlasí s údajnými postojmi PS voči sociálnej pomoci seniorom, jadrovej energii či legalizácii drog.

Erik Tomáš počas televízneho vysielania tvrdil aj to, že súčasné konanie polície v akcii Rozuzlenie prebieha v záujme PS. Ukazoval pritom fotografiu policajného šéfa s Michalom Trubanom z Progresívneho Slovenska. Rovnakú fotografiu dnes ukázal v TA3 aj Boris Kollár.

Bývalý minister vnútra Robert Kaliňák za Smer sa s Erikom Tomášom zhodol na prijateľnosti vzájomnej povolebnej spolupráce. Strana Hlas bude podľa neho pre Smer v prípade víťazstva „prvá voľba“. 

16. mája 2024, 15:00 Čas čítania 2:46 Kriminológ o atentáte na Fica: Prítomným seniorom sa nedá vyčítať to, ako reagovali. Boli v strese a pod tlakom Kriminológ o atentáte na Fica: Prítomným seniorom sa nedá vyčítať to, ako reagovali. Boli v strese a pod tlakom

Erik Tomáš dodal, že strany Hlas a Smer „nie sú nepriatelia, ale rivali v snahe o dosiahnutie čo najlepšieho volebného výsledku“. Podotkol pritom, že nechce návrat starých čias a bude presadzovať čisté myšlienky sociálnej demokracie.

Kaliňák
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák
Domov
Zdieľať
Diskusia