Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR Jana Chovancová
21. augusta 2023, 11:33
Čas čítania 0:28

V Rusku žiadajú úplnú mobilizáciu. Elity tlačia na Putina, aby spravil zásadný krok

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Ruská elita preto navrhuje, aby bol odvolaný Šojgu aj náčelník generálneho štábu ruských síl Valerij Gerasimov, lebo to otvorí priamejšiu cestu k plnohodnotnej mobilizácii.

Ruské bezpečnostné služby vyzvali prezidenta Vladimira Putina, aby odvolal ministra obrany Sergeja Šojgua, čo umožní vyhlásiť úplnú mobilizáciu ruského ľudu do boja proti Ukrajine. TASR informuje podľa portálu britskej televízie Sky News.


Agentúra Bloomberg v pondelok citovala zdroje z vnútra ruskej elity, ktorá je údajne sklamaná slabou reakciou prezidenta Putina na júnovú vzburu súkromnej žoldnierskej Vagnerovej skupiny Jevgenija Prigožina. Ruská elita preto navrhuje, aby bol odvolaný Šojgu aj náčelník generálneho štábu ruských síl Valerij Gerasimov, lebo to otvorí priamejšiu cestu k plnohodnotnej mobilizácii.


„Zástancovia tvrdej línie v bezpečnostných službách chcú nahradiť Šojgua v rámci prechodu na agresívnejšiu vojnu. Súčasťou toho by bola aj úplná mobilizácia a stanné právo, ako uvádza päť ľudí oboznámených so situáciou,“ napísala agentúra Bloomberg.

Domov
Zdieľať
Diskusia