Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
25. augusta 2023, 17:19
Čas čítania 0:47

VIDEO: Na okupovanom Kryme opäť zaviala ukrajinská vlajka. Ukrajinci podnikli špeciálnu operáciu, aby demonštrovali schopnosti

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj prisľúbil, že ukončí ruskú okupáciu Krymu, hoci Rusko zatiaľ nejaví žiadne známky odchodu z tohto polostrova.

Ukrajinská vojenská rozviedka (HUR) vo štvrtok oznámila, že spolu s ukrajinskými námornými silami v noci podnikla „špeciálnu operáciu“ na Krymskom polostrove. 


„Špeciálne jednotky na plavidlách zakotvili pri brehu v oblasti pri obciach Olenivka a Majak“ na západnom pobreží Krymu, uviedla HUR vo vyhlásení. Zverejnila aj krátke tmavé video, v ktorom vidieť malý motorový čln v noci vo vode neďaleko pobrežia.


HUR dodala, že „všetky ciele“ operácie boli dosiahnuté a nepriateľ utrpel straty. Tieto ciele však nešpecifikovala. „Na ukrajinskom Kryme opäť zaviala štátna vlajka (Ukrajiny),“ píše sa vo vyhlásení bez ďalších podrobností.

Zelenskyj chce Krym oslobodiť

Agentúra Reuters uviedla, že tieto tvrdenia nedokáže nezávisle overiť. Vykonanie takejto operácie by však demonštrovalo schopnosť ukrajinských síl uskutočňovať pozemné operácie na Kryme, ktorý Rusko anektovalo v roku 2014.


Moskva sa k predmetnému vyhláseniu, ktoré zverejnili na Deň nezávislosti Ukrajiny, nevyjadrila. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v stredu prisľúbil, že ukončí ruskú okupáciu Krymu, hoci Rusko zatiaľ nejaví žiadne známky odchodu z tohto polostrova.


Ukrajinská vojenská rozviedka v stredu informovala, že zámerne nalákala ruského vojenského pilota, aby pristál vrtuľníkom Mi-8 na ukrajinskom letisku.

Domov
Zdieľať
Diskusia