Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
5. septembra 2023, 19:10
Čas čítania 0:27

Zásadný posun v prípade nesprávne vyoperovaného oka v bratislavskej nemocnici. Polícia vzniesla obvinenie.

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Nemocnica uviedla, že po incidente preškolila personál očnej kliniky v predoperačnej príprave. Teraz padlo obvinenie.

V prípade nesprávne vyoperovaného oka v nemocnici v bratislavskom Ružinove vzniesla polícia obvinenie z prečinu ublíženia na zdraví. Informoval o tom bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.


„Zo strany vyšetrovateľa Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave II bolo po vykonaní znaleckého skúmania z odboru zdravotníctvo a farmácia vznesené obvinenie z prečinu ublíženia na zdraví,“ spresnil. Bližšie informácie pre výkon procesných úkonov po vznesení obvinenia polícia neposkytla.


V Nemocnici Ružinov vyoperovali pacientovi nesprávne oko. Prípad okrem polície preveroval aj Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Ten podnet vyhodnotil ako opodstatnený a Univerzitnej nemocnici Bratislava údajne uložil pokutu. Nemocnica potvrdila, že po incidente preškolila personál očnej kliniky v predoperačnej príprave. Do tzv. checklistu sa zapracovali nové poznatky.

Domov
Zdieľať
Diskusia