Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
11. septembra 2023, 20:48
Čas čítania 0:32

Lacná letecká spoločnosť musí znížiť počet letov o 10 %. Dôvodom sú problémy s motormi

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Spoločnosť Wizz Air, ktorá lieta na strojoch Airbus, čelí ďalším problémom.

Nízkonákladová letecká spoločnosť Wizz Air v pondelok uviedla, že odhaduje potenciálne zníženie svojej kapacity o 10 % v druhej polovici fiškálneho roka 2023/2024 v dôsledku kontroly motorov od Pratt & Whitney. 


Ich dodávateľ RTX už skôr v pondelok uviedol, že kontroly kvality pravdepodobne spôsobia uzemnenie niektorých lietadiel.

Musia skontrolovať mikroskopické trhliny

Zatiaľ čo sa letecké spoločnosti na celom svete snažia zvýšiť kapacity, aby uspokojili rozmach dopytu po cestovaní po uvoľnení pandemických obmedzení, spoločnosť Wizz Air, ktorá lieta na strojoch Airbus, musí čeliť ďalším problémom. Výrobca Pratt & Whitney totiž začiatkom roka oznámil, že z niektorých lietadiel Airbus bude potrebné odstrániť viac ako 1 000 motorov a skontrolovať mikroskopické trhliny.


Aerolínie Wizz Air informovali, že budú spolupracovať s Pratt & Whitney, aby sa minimalizoval vplyv kontrol na ich plány a náklady na podnikanie, pričom dodali, že budú žiadať finančnú kompenzáciu.

Wizz Air lietadlo
Zdroj: Wizz Air (Facebook)
Domov
Zdieľať
Diskusia