Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
Eduard Starkbauer
11. októbra 2023, 8:48
Čas čítania 0:35

Izraelské letectvo v noci masívne bombardovalo pásmo Gazy. Bomby trafili viac ako 450 cieľov, útočili desiatky stíhačiek

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Palestínske úrady hlásili po odvetných útokoch Izraela v Gaze 900 mŕtvych a 4 500 zranených.

Izraelské vzdušné sily útočili v noci na stredu v pásme Gazy na vyše 200 cieľov v rámci protiútoku spustenom po víkendovom rozsiahlom útoku palestínskeho militantného hnutia Hamas. 


Izraelské obranné sily (IDF) oznámili, že v noci útočili desiatkami stíhačiek na štvrť Al-Furkán na sever pásma Gazy. Za uplynulých 24 hodín išlo pritom už o tretí izraelský útok na pásmo Gazy. Celkovo bolo podľa IDF zasiahnutých 450 cieľov.


Izraelská armáda uviedla, že Al-Furkán slúži Hamasu ako centrum teroru a bolo odtiaľ podniknutých viacero teroristických útokov namierených proti Izraelu. Hamas, ktorý ovláda pásmo Gazy, spustil prekvapivý útok na Izrael v sobotu ráno.

Počet obetí útoku pritom v Izraeli už vzrástol na vyše 1 200, oznámil v stredu ráno hovorca IDF Jonathan Conricus s tým, že väčšinu obetí tvoria civilisti. Zranenia utrpelo už najmenej 3 000 ľudí. Palestínske úrady hlásili po odvetných útokoch Izraela v Gaze 900 mŕtvych a 4 500 zranených.

Gaza
Zdroj: TASR/AP
Domov
Zdieľať
Diskusia