Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
15. októbra 2023, 10:37
Čas čítania 0:59

Minulý týždeň 21 mŕtvych, teraz 15 zranených. Benátky posielajú všetky autobusy La Linea na kontrolu

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

V rovnakej štvrti zahynulo pred vyše týždňom pri nehode autobusu 21 ľudí.

V sobotu večer v benátskej štvrti Mestre došlo k nehode autobusu, pri ktorej utrpelo zranenia pätnásť ľudí. Na rovnakom mieste zahynulo pred vyše týždňom pri nehode autobusu 21 ľudí.


Polícia uviedla, že tentoraz elektrobus zišiel z cesty v zákrute a narazil do obytného domu. V ohrození života nie je žiadny zo zranených, informovala v noci na nedeľu agentúra DPA.


Primátor Benátok Luigi Brugnaro v príspevku na sociálnych sieťach uviedol, že všetky autobusy patriace spoločnosti La Linea a využívané v oblasti Benátok budú okamžite stiahnuté na kontrolu. Aj vozidlo, ktoré havarovalo pred vyše týždňom, patrilo totiž spoločnosti La Linea.

Autobus letel z 15-metrovej výšky

Štátne zastupiteľstvo začalo v stredu vyšetrovať výkonného riaditeľa spoločnosti La Linea a dvoch mestských úradníkov zodpovedných v Benátkach za údržbu mostov a ciest.

2. februára 2024, 12:30 Čas čítania 4:49 Mlieko za 0,41 € či maslo za 0,68 €. Nakúpili sme v poľskej Biedronke, oplatí sa viac ako u nás? Mlieko za 0,41 € či maslo za 0,68 €. Nakúpili sme v poľskej Biedronke, oplatí sa viac ako u nás?

Ide o súčasť vyšetrovania nehody z večera 3. októbra, keď turistický autobus prerazil bariéry na jednom z nadjazdov, z výšky 15 metrov sa zrútil na železničnú trať a začal horieť. Vozidlo viezlo turistov z historického centra Benátok do kempu v neďalekej Marghere. 


Pitva vykonaná u 40-ročného vodiča preukázala, že bol zdravotne v poriadku – bezprostredne po nehode sa totiž objavili špekulácie, že ho počas šoférovania postihla náhla nevoľnosť.


Podľa správ talianskych médií vodič autobusu, ktorý havaroval v sobotu, uviedol, že kontrolu nad vozidlom stratil pre náhlu zdravotnú indispozíciu. Ako väčšina pasažierov jeho autobusu, aj on z nej vyšiel s relatívne drobnými poraneniami.

Domov
Zdieľať
Diskusia