Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
17. októbra 2023, 17:08
Čas čítania 0:56

Slováci majú šancu dostať 600 eur na nový kotol. SPP chce zákazníkom prispieť na výmenu

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

SPP – distribúcia podporí nákup nového kondenzačného plynového kotla sumou 600 eur.

Pološtátny prevádzkovateľ distribučnej siete zemného plynu na Slovensku, SPP – distribúcia, sa spolu s partnerskými výrobcami vykurovacej techniky rozhodol podporiť odberateľov plynu, ktorí majú doma starší plynový kotol. Nákup nového nízkoemisného plynového kondenzačného kotla podporia poukazom na zľavu do 600 eur, informovala spoločnosť.

„V súvislosti s aktuálnou energetickou krízou by sme radi pomohli odberateľom zemného plynu pri výmene ich starého plynového kotla za moderný kondenzačný. Odberateľ kúpou zľavneného nového kondenzačného kotla ušetrí dvakrát, nielen na jeho nákupnej cene, ale okamžite aj na nákladoch na vykurovanie a teplú vodu, keďže plynová kondenzačná vykurovacia technológia oproti starším kotlom dokáže zákazníkovi ušetriť až 23 % nákladov na plyn,“ uviedol generálny riaditeľ distribučnej spoločnosti Martin Hollý.

Záujemcovia o zľavu na nákup nového plynového kondenzačného kotla majú možnosť vybrať si z ponuky piatich výrobcov a dodávateľov vykurovacej techniky na webovej stránke mojnovykotol.sk. Po zaregistrovaní a výbere požadovaných parametrov kotla im systém vygeneruje poukaz, ktorý si môžu uplatniť v rámci predajnej siete príslušného výrobcu vykurovacej techniky.

Výmena kotla bude jednoduchá 

Výmena staršieho plynového kotla za moderný kondenzačný si podľa Hollého vyžaduje len minimálne technické úpravy. Moderné plynové kondenzačné kotly podľa neho umožňujú aj spoluspaľovanie vodíka. „Prechod na vykurovanie kondenzačným plynovým kotlom znamená okrem nižších nákladov na plyn zároveň aj nižšie emisie skleníkových plynov, čo vnímame ako náš ďalší príspevok k riešeniu klimatickej zmeny,“ spresnil Hollý.

7. apríla 2024, 6:22 Čas čítania 10:56 PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2024: Pellegrini útočil v prvej debate na Matoviča aj Korčoka. Hlas možno v budúcnosti pohltí Smer, dodal PREZIDENTSKÉ VOĽBY 2024: Pellegrini útočil v prvej debate na Matoviča aj Korčoka. Hlas možno v budúcnosti pohltí Smer, dodal

Stopercentným majiteľom SPP – distribúcia je spoločnosť SPP Infrastructure, v ktorej má štát prostredníctvom Slovenského plynárenského priemyslu 51 % akcií.

kúrenie
Zdroj: Unsplash/Julian Hochgesang, Unsplash/Robert Anasch
Domov
Zdieľať
Diskusia