Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
21. októbra 2023, 7:50
Čas čítania 0:40

Slovenskí tínedžeri na internete točia znepokojivé videá, varuje polícia. Kvôli sláve najnovšie predstierajú, že im ide o život

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Polícia apeluje na mladistvých a ich rodičov, aby o téme diskutovali.

Polícia varuje tínedžerov pred nakrúcaním znepokojivých videí. Upozornila na prípad, keď muž vo videu pre zvýšenie sledovanosti opisoval, že je v ohrození života. Apeluje na občanov, aby nedochádzalo k zamestnávaniu jej síl a prostriedkov na úkor prípadov, kde ide skutočne o ľudský život.

„Policajná hliadka išla osobne preveriť, či nie je ohrozený život autora videa. Policajti sa stretli s otcom autora videí, ktorý svojho syna ihneď telefonicky kontaktoval a zistil, že jeho život nie je v ohrození. Na základe vzájomnej dohody otec po príchode svojho syna zavolal na číslo 158 a potvrdil, že prišiel domov a nič mu nehrozí. Jeho syn uviedol, že myšlienky o svojej blízkej smrti nemyslel vážne, malo ísť iba o populárny trend na zvýšenie sledovanosti,“ ozrejmila polícia na sociálnej sieti.

Prezídium Policajného zboru v tejto súvislosti upozornilo, že akékoľvek podobné videá či statusy berie vážne. „Bez ohľadu na to, či ide alebo nejde o trend,“ doplnila polícia. Pripomenulo, že preverovanie je časovo náročné a zamestnáva viacero útvarov. Apeluje na mladistvých a ich rodičov, aby o téme diskutovali.

Domov
Zdieľať
Diskusia