Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Aneta Gospičová
26. októbra 2023, 20:50
Čas čítania 0:42

Niektoré jazerá na Slovensku môžu byť jedovaté. Namerali v nich až 600-násobné hodnoty chrómu, rybársky zväz to popiera

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Prípadom sa aktuálne zaoberá ministerstvo životného prostredia a kontrolóri zo Slovenskej inšpekcie životného prostredia.

V Párnických štrkoviskách namerali nadmerné množstvo jedovatého chrómu. Aj napriek nepriaznivej kvalite vody niektorí rybári naďalej chytajú ryby, ktoré konzumujú, informuje  RTVS.  

Jeden z členov rybárskej stráže si všimol úhyn rýb. Z vody na Párnických štrkoviskách odobral niekoľko vzoriek. „Ostal som veľmi prekvapený. Pomaly šesťstonásobne prekročený limit chrómu. Ryby sa papajú, a keby vedeli tí rybári, čo všetko tie ryby obsahujú, asi by to nejedli,“ uviedol Marek Plančo, člen rybárskej stráže pre RTVS.

Miestna organizácia Slovenského rybárskeho zväzu v Dolnom Kubíne s výsledkom rybárskej stráže nesúhlasí. „My ako miestna organizácia sme si urobili vlastnú vzorku vody, kde výsledky vyšli nula percent neistoty vody, takže voda je v poriadku,“ uviedol Tibor Ferjančík, hlavný hospodár miestneho rybárskeho zväzu.

Prípadom sa aktuálne zaoberá ministerstvo životného prostredia a kontrolóri zo Slovenskej inšpekcie životného prostredia. Inšpekcia uviedla, že voda prekračuje povolenú hranicu jedovatého chrómu. 

1. marca 2024, 13:30 Čas čítania 3:34 Lidl prekvapil zákazníkov príjemnou zmenou. Touto iniciatívou chce poukázať na vážny problém, ktorý sa týka nás všetkých Lidl prekvapil zákazníkov príjemnou zmenou. Touto iniciatívou chce poukázať na vážny problém, ktorý sa týka nás všetkých

„Zároveň sme zistili, že na okolitých účelových komunikáciách sa nachádza materiál, ktorý podľa jeho charakteru môžeme považovať za trosku z výroby ferozliatin,“ informuje Ján Jenčo, generálny riaditeľ Slovenskej inšpekcie životného prostredia. Rybárska plocha v minulosti stála pri ferozliatinárskych závodoch. 

parnicke strkoviska
Zdroj: MO SRZ Dolný Kubín
Domov
Zdieľať
Diskusia