Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
27. októbra 2023, 10:20
Čas čítania 0:44

Je známy dátum otvorenia prvej superlacnej predajne Biedronka na Slovensku. Nevylučujú ani ďalšiu expanziu

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Biedronka by mala svoje prvé predajne na Slovensku otvoriť už koncom budúceho roka.

Poľský diskontný reťazec Biedronka patriaci pod portugalskú spoločnosť Jerónimo Martins by mal koncom budúceho roka otvoriť na Slovensku svoje prvé obchody. Uviedla to finančná riaditeľka firmy Jerónimo Martins Ana Luisa Virginia.


Správy o plánoch spoločnosti vstúpiť na slovenský trh sa objavili už v marci, keď šéf Biedronky Luis Araujo povedal, že mnohí Slováci už dlhšie chodia do Poľska nakupovať do Biedronky a firma zvažuje svoju expanziu na Slovensko. Okrem Portugalska a Poľska má Jerónimo Martins biznis aj v Kolumbii, kde prevádzkuje obchodnú sieť pod názvom ARA.


Čo sa týka investícií či tržieb na Slovensku, Ana Luisa Virginia uviedla, že je priskoro na zverejňovanie odhadov. „Hovoríme o biznise, pri ktorom začíname od nuly, takže detailnejšie by sme sa vyjadrovať nechceli.“


Nevylúčila ani prípadnú expanziu do Rumunska, čo je trh, o ktorom portugalský reťazec uvažuje už niekoľko rokov. Momentálne však nie je prioritou. „V súčasnosti sa chceme sústrediť na Poľsko a na sieť ARA,“ dodala Ana Luisa Virginia.


Tento týždeň spoločnosť Jerónimo Martins zverejnila výsledky za 3. kvartál tohto roka, ktoré poukázali na medziročný rast čistého zisku o 28 %. Výsledky do veľkej miery podporil práve výrazný rast tržieb Biedronky.

Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. Zdroj: Biedronka
Domov
Zdieľať
Diskusia