Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
29. októbra 2023, 7:11
Čas čítania 1:03

Zomrel herec Matthew Perry, známy zo seriálu Priatelia. Mal 54 rokov

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Príčiny úmrtia budú predmetom vyšetrovania, podľa predbežných záverov sa herec zrejme utopil.

Vo veku 54 rokov zomrel americký herec Matthew Perry, známy zo sitkomu Priatelia. S odvolaním sa na zdroje z polície o tom informovali americké médiá. 


Hercovo bezvládne telo našli v sobotu v jeho dome v Los Angeles vo vírivke, pričom záchranárom sa ho nepodarilo oživiť, uviedli pre portál TMZ a denník The Los Angeles Times nemenované zdroje z bezpečnostných zložiek. TMZ, ktorý o smrti herca informoval ako prvý, uviedol, že na mieste sa nenašli nijaké dôkazy o násilnej smrti a herec sa zrejme utopil.


Perry sa narodil v roku 1969 v americkom štáte Massachusetts a bol známy predovšetkým stvárnením Chandlera Binga v populárnom sitkome Priatelia, ktorý vysielala americká televízna stanica NBC. Seriál má desať sérií a natáčal sa medzi rokmi 1994 až 2004. Tento sitkom sa pritom teší popularite aj v súčasnosti, a to najmä medzi mladými divákmi na streamovacích službách.


Za výkon v Priateľoch získal Perry aj dve nominácie na ceny Emmy a ďalšie dve získal za účinkovanie v seriáli Západné krídlo.


Okrem toho sa Perry objavil aj vo viacerých filmoch, napríklad v snímke Iba blázni sa ponáhľajú (1997) či Môj sused zabijak.


Herec celé roky bojoval so závislosťou od liekov proti bolesti a alkoholu a viackrát preto absolvoval aj liečenia. Perry okrem toho trpel aj zdravotnými problémami. V roku 2018 napríklad podstúpil operáciu pre prasknutie hrubého čreva. Podľa amerických médií sa však pri hercovom tele drogy ani lieky nenašli.


Informácie o hercovej smrti bezprostredne jeho zástupcovia nepotvrdili. Polícia v Los Angeles však pre agentúru AP potvrdila, že na Perryho adrese zasahujú policajti v súvislosti s vyšetrovaním úmrtia muža približne vo veku 50 rokov.

Domov
Zdieľať
Diskusia