Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
10. novembra 2023, 19:30
Čas čítania 0:33

Slovenská polícia bude jazdiť na prvých elektromobiloch. Predstavila svoju novú flotilu

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Ministerstvo vnútra zakúpilo v tejto kategórii celkovo 83 vozidiel.

Prezídiu Policajného zboru SR dnes ministerstvo vnútra odovzdalo prototyp prvého osobného plne elektrického vozidla.


Do vozidla kategórie SUV ŠKODA ENYAQ bola domontovaná policajná svetelno-zvuková rampa a označenie príslušnosti vozidla k Policajnému zboru. Ide o prototyp a prvé osobné plne elektrické policajné vozidlo s inštalovanou svetelno-zvukovou rampou v Policajnom zbore. Cena za jedno vozidlo SUV ŠKODA ENYAQ bola 40 151,39 eura. Prestavbu realizovali špecialisti z Automobilových opravovní Ministerstva vnútra SR.

Štátna nabíjacia stanica

Ministerstvo vnútra zakúpilo v tejto kategórii celkovo 83 vozidiel, v teréne máme 53. V rámci štátnej správy ide o najväčšiu flotilu elektrických vozidiel, čím rezort vnútra prispieva k znižovaniu emisií CO₂.

Vozidlá sa budú nabíjať z nabíjacej siete ministerstva vnútra. Pre potreby nabíjania plug-in hybridných vozidiel a elektrických vozidiel je aktuálne vybudovaných 330 nabíjacích bodov. Do konca roka 2023 sa plánuje vybudovať 430 nabíjacích bodov v rámci celej Slovenskej republiky. 

Domov
Zdieľať
Diskusia