Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
11. novembra 2023, 12:36
Čas čítania 0:47

Rusko do bojov na Ukrajine posiela vrahov z väzníc. Svoj trest splatia krvou na fronte, obhajuje svoju taktiku Kremeľ

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Rusko obhajuje využívanie odsúdených zločincov vo vojne na Ukrajine.

Viac ako 20 mesiacov po začiatku rozsiahlej invázie na Ukrajine sa Kremeľ snaží obhájiť ostro kritizovanú prax prepúšťania odsúdených zločincov z väzenia s cieľom regrutovať ich do armády.


„Odsúdení vrátane ťažkých zločincov platia za svoj zločin krvou na bojisku,“ uviedol v piatok pre Interfax hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.

V Rusku existuje štandardný postup udeľovania milosti, pri ktorom je žiadosť väzňa schvaľovaná vo viacerých krokoch. No je tu aj druhá možnosť, ako sa dostať väzenia, poznamenal Peskov. „Tou je, že svoj dlh splatia krvou,“ povedal.

Putin oslobodil vraha, ten chcel bojovať na Ukrajine

Ruský prezident Vladimir Putin nedávno udelil milosť vrahovi. Muž zo sibírskeho mesta Kemerovo bol odsúdený na 17 rokov väzenia za zabitie svojej bývalej priateľky v roku 2020. Z väzenia bol údajne predčasne prepustený, keď prejavil ochotu bojovať na Ukrajine. Prípad vyvolal búrlivé diskusie a pobúrenie v ruských médiách a na sociálnych sieťach.

Počas prvého roka vojny v roku 2022 bolo známe, že ruská žoldnierska skupina vagnerovci vo veľkom verbovala do boja zločincov z väzníc.

Pred pár mesiacmi sa zákonom zlegalizoval aj nábor zločincov do riadnej armády. Tento postup sa opäť stal predmetom ostrej kritiky, najmä keď vyšli najavo prípady omilostených vrahov či iných násilných zločincov.

Putin
Zdroj: TASR/AP
Domov
Zdieľať
Diskusia