Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Samuel Valent
26. novembra 2023, 7:40
Čas čítania 0:36

Slováci môžu mať doma nebezpečnú elektroniku, mohla by spôsobiť vážne problémy. Lenovo ju okamžite sťahuje z predaja

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Lenovo vyzýva zákazníkov, ktorí konkrétnu externú nabíjačku zakúpili, aby ju prestali používať a odpojili ju od všetkých zariadení.

Slovenská obchodná inšpekcia upozorňuje na produkt Lenovo, ktorý môže predstavovať nebezpečenstvo. 

„Spoločnosť Lenovo z dôvodu zistenia výrobnej chyby v konkrétnej šarži powerbanky USB-C pre notebooky dobrovoľne sťahuje tieto produkty z trhu. Dôvodom je, že v obmedzenom počte jednotiek sa môžu uvoľniť vnútorné skrutky powerbanky, čo môže spôsobiť skrat a prehriatie lítium-iónovej batérie, čo predstavuje riziko požiaru,“ informuje na svojom webe SOI.

Lenovo vyzýva zákazníkov, ktorí konkrétnu externú nabíjačku zakúpili, aby ju prestali používať a odpojili ju od všetkých zariadení. Prostredníctvom špeciálneho bezplatného programu výmeny môžu zákazníci požiadať o náhradný produkt. Svojim zákazníkom, ktorí chcú zistiť, či sa program výmeny týka aj ich powerbanky Lenovo USB-C, radí, aby si skontrolovali štítok na zadnej strane produktu podľa usmernení uvedených nižšie. Spoločnosť Lenovo odporúča, aby zákazníci, ktorí majú záujem o výmenu produktu, postupovali podľa týchto pokynov.

Dotknutými produktmi sú powerbanky Lenovo s číslom šarže PN: 40ALLG2WWW a dátumom výroby (rok/mesiac) 22/01, 22/02, 22/03, 22/04, 22/05, 22/06.

Powerbanka Lenovo USB-C.
Powerbanka Lenovo USB-C. Zdroj: SOI
Domov
Zdieľať
Diskusia