Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
26. novembra 2023, 13:20
Čas čítania 0:44

PRIESKUM: Smer potvrdil víťazstvo, dve strany od volieb opäť prekonali 5-percentnú hranicu

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Vyplýva to z prieskumu, ktorý v dňoch 15. až 22. novembra na vzorke 1 015 respondentov realizovala agentúra Focus pre reláciu televízie Markíza Na telo.

Ak by sa voľby do Národnej rady SR konali v druhej polovici novembra, vyhrala by strana Smer-SD so ziskom 23,8 percenta hlasov. Druhé v poradí by skončilo Progresívne Slovensko so 17,9 percenta hlasov, po ňom nasleduje Hlas-SD, ktorý by získal 14,6 percenta hlasov.

Vyplýva to z prieskumu, ktorý v dňoch 15. až 22. novembra na vzorke 1 015 respondentov realizovala agentúra Focus pre reláciu televízie Markíza Na telo.

Štvrté v poradí by skončilo KDH, ktoré by získalo 7,5 percenta. Nasledujú SaS a hnutie Slovensko, ktoré by zhodne získali 6,4 percenta. Viac ako päť percent hlasov získala v prieskume SNS (5,8 percenta) a Republika (5,3 percenta), Aliancia získala rovných päť percent.


Demokrati by dostali 2,9 percenta hlasov, Sme rodina 2,8 percenta. ĽSNS by podľa prieskumu volilo 1,2 percenta hlasujúcich.


Podľa výsledkov prieskumu by Smer-SD získal 42 mandátov v parlamente, PS by ich malo 31 a Hlas-SD 25. KDH by v parlamente zastupovalo 13 poslancov, SaS by mala 11 a SNS desať kresiel. Deväť poslancov by v zákonodarnom zbore reprezentovalo Republiku i Alianciu.
Hnutie Slovensko, vnímané ako koalícia, by sa so ziskom 6,4 percenta hlasov do parlamentu nedostalo.

Domov
Zdieľať
Diskusia