Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Barbora Fábryová
6. decembra 2023, 9:11
Čas čítania 0:27

V Číne straší epidémia „bielych pľúc“, ktorá sa dostala aj do Európy. Postihuje najmä jednu skupinu ľudí

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

Syndróm bielych pľúc evidujú aj v Európe.

V Číne majú opäť problémy s preplnenými nemocnicami. Vysoký nápor pacientov evidujú v súvislosti so syndrómom bielych pľúc, ktorý napáda najmä deti. Prvých pacientov zaznamenali aj v Európe. Pandémia však podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) nehrozí, informuje britský portál Daily Mail.

Podľa WHO môže za rastúci počet detských pacientov dlhotrvajúca karanténa, ktorá deti pripravila o imunitu, a preto rýchlejšie podliehajú ochoreniam.

Čínske úrady už odporúčajú obyvateľom nosiť respirátor a dodržiavať bezpečnostnú vzdialenosť. WHO žiada, aby bola čínska vláda v prípade epidémie transparentná. 

Viacero pacientov zaznamenali vo Francúzsku a vysoký počet chorých so zápalom pľúc evidujú aj Holanďania a Dáni. Aj keď pandémia podľa WHO nehrozí, mnohé indické štáty sa už pripravujú aj na tento variant.

Covid 19 Čína koronavírus
Zdroj: Getty Images/Bloomberg
Domov
Zdieľať
Diskusia