Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
TASR
6. decembra 2023, 19:14
Čas čítania 0:44

Zákerná choroba ohrozuje fungovanie pošty na východnom Slovensku. Spoločnosť pristupuje k novým opatreniam

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Slovenská pošta prijíma pre žltačku v Prešovskom kraji opatrenia.

Slovenská pošta prijíma v súvislosti so šírením žltačky typu A v Prešovskom kraji opatrenia na ochranu klientov a zamestnancov. TASR o tom informovala hovorkyňa SP Iveta Dorčáková.

Ako povedala, keďže Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Prešove potvrdil epidemický a sporadický výskyt ochorenia na vírusovú hepatitídu typu A (VHA) v niektorých obciach v regióne, pošta v danej oblasti prijíma opatrenia na ochranu klientov a zamestnancov.

„Pracovníci pôšt a poštoví doručovatelia prichádzajú každodenne do priameho kontaktu s občanmi a priestory pôšt sú každý deň navštevované množstvom klientov, preto pošta zvyšuje frekvenciu dezinfekcií klientskych i neklientskych priestorov a ponúka svojim zamestnancom z ohrozených oblastí bezplatné očkovanie proti tomuto ochoreniu,“ uviedla Dorčáková.

V Humennom zaznamenali 14 prípadov

Hygienici aktuálne evidujú v okrese Humenné 14 prípadov VHA. Ochorenia sa vyskytli v marginalizovaných rómskych komunitách v obci Slovenská Volová a humenskej mestskej časti Podskalka.

10. februára 2024, 17:00 Čas čítania 0:59 GALÉRIA: Kontrafakt ovládol najväčšiu bratislavskú arénu veľkolepou šou, pred takmer 10-tisíc ľuďmi zazneli najväčšie hity GALÉRIA: Kontrafakt ovládol najväčšiu bratislavskú arénu veľkolepou šou, pred takmer 10-tisíc ľuďmi zazneli najväčšie hity

RÚVZ v Prešove eviduje nárast počtu chorých na VHA. Dôvodom je vznik nových ohnísk v obci Víťaz v okrese Prešov a v obci Olejníkov v okrese Sabinov. K utorku 5. decembra hygienici v okrese Prešov evidovali 276 prípadov a aktívnych bolo päť ohnísk v piatich obciach s počtom 216 ochorení.

pošta
Zdroj: TASR/Pavol Zachar
Domov
Zdieľať
Diskusia