Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
TASR
13. decembra 2023, 9:17
Čas čítania 1:24

FOTO: V Bratislave vyrastie nová moderná štvrť. Developer zverejnil veľkolepé detaily vrátane párty zóny

Kategória:
Slovensko
Uložiť Uložené

Na hranici Starého Mesta a Ružinova má vyrásť štvrť Downtown Yards.

Na hranici Starého Mesta a Ružinova v Bratislave má vyrásť nová štvrť Downtown Yards. Nevyužívanú bývalú priemyselnú lokalitu má premeniť na mix bývania, práce, oddychu, občianskej vybavenosti a verejných priestorov. Má sa stať vstupnou bránou do rozrastajúceho sa centra Bratislavy, ktoré prepojí s pôvodnou zástavbou štvrte Nivy.

Projekt má právoplatné stavebné povolenie, s výstavbou by sa malo začať na budúci rok. V utorok projekt predstavila spoločnosť J&T Real Estate (JTRE).

„Architektúra s londýnskym charakterom zahŕňa rôzne typy bývania, aktívny parter s obchodmi, službami a gastrozariadeniami z rušnej Košickej ulice. A otvorené dvory pre všetkých s preslnenými aj tienenými plochami, stromoradiami, zelenými plochami a vodnými prvkami na pokojnej Plátenníckej,“ konštatuje výkonný riaditeľ JTRE Pavel Pelikán.

Developer chce rozviť koncept komunitného klubu

Na downtown nadväzujú bloky s osem až 27 podlažiami s celkovo viac ako 650 rezidenciami. Developer rozvíja napríklad koncept komunitného klubu, kde sa uvažuje s hernou a párty zónou, susedskou knižnicou, malou kinosálou, priestormi na fitnes či tichou zónou na jogu.

1. marca 2024, 9:30 Čas čítania 3:47 Bývalý erotický salón v Bratislave pretvorili na moderné bistro. Chystajú unikátny koncept pod holým nebom Bývalý erotický salón v Bratislave pretvorili na moderné bistro. Chystajú unikátny koncept pod holým nebom

Od Plátenníckej ulice navrhli architekti päť samostatne stojacich nízkopodlažných polyfunkčných objektov. Jedným z nich má byť materská škola z dreva. Tvoriť majú priechod od pôvodnej zástavby rodinných domov smerom k výškovým budovám. Doplniť ich majú pobytové vnútrobloky, sadové úpravy a vodné prvky.

V druhej etape má priniesť administratívnu celosklenú 35-podlažnú budovu na nároží Košickej a Prístavnej ulice.

Návrh verejných priestorov reaguje na historický ráz lokality z čias krajiny lužných lesov a rozvetvených ramien Dunaja, ktoré sa tu nachádzali a vytvárali množstvo ostrovov rôznych veľkostí. Zeleň má pokrývať plochu 6100 štvorcových metrov. Jej súčasťou bude zrevitalizovaná pôvodná stromová alej na Plátenníckej ulici i nové stromoradie na Košickej.

Vznikne až 1 700 parkovacích miest

Na Košickej ulici sú objekty odsadené od cesty tak, aby zostal na pozemkoch developera voľný koridor na budúcu trasu električky a uličný rad stromov. Statická doprava bude vedená pod zem, kde na troch podlažiach vznikne vyše 1700 parkovacích miest.

Predĺžením Valchárskej ulice vznikne nový dopravný koridor napojený na Košickú ulicu. Pre cyklistov vznikne napojenie na Košickú a Prístavnú ulicu.

Projekt Downtown Yards má právoplatné stavebné povolenie, v súčasnosti sa vyberajú zhotovitelia stavby. Dokončenie prvej etapy je plánované na roky 2026 – 2027.

bratislavabratislava
Zobraziť galériu
(2)
Domov
Zdieľať
Diskusia