Lifestylový obsah, ktorý inšpiruje, vzdeláva aj zabáva, nájdeš na webe Refresher.
Články o móde, hudbe, športe či iných zaujímavostiach nájdeš na webe Refresher. Čítaj rozhovory so zaujímavými osobnosťami, otestuj sa v kvízoch, načerpaj inšpiráciu, čo pozerať, počúvať alebo aké trendy práve letia. Sleduj lifestylový obsah na webe Refresher.
Kliknutím na tlačidlo ťa presmerujeme na www.refresher.sk
Refresher News Slovensko
Otvoriť v aplikácii RNews
Stiahnuť
X
Samuel Valent
16. decembra 2023, 17:47
Čas čítania 0:52

Až za hranicou zázraku: 4-mesačné bábätko pohltilo tornádo. Mysleli si, že je mŕtve

Kategória:
Zahraničie
Uložiť Uložené

K nešťastiu došlo v americkom meste Clarksville v štáte Tennessee.

V USA v meste Clarksville v štáte Tennessee 4-mesačný chlapček prežil hrozivý incident, pri ktorom tornádo zasiahlo ich rodinný mobilný dom a úplne ho zničilo, informuje portál NBC News.

Jeho matka Sydney Moorová v rozhovore pre televíziu WSMV-TV povedala, že tornádo strhlo strechu domu a zdvihlo kolísku s jej synom. Jej priateľ, otec dieťaťa, sa pokúsil chytiť kolísku, ale aj on sám skončil vo víre tornáda, spomenula Sydney.

„Priateľ sa celý čas držal kolísky a povedal, že vietor s ním aj s dieťaťom hádzal a točil ich v kruhoch. Potom ich odhodil,“ uviedla Moorová. Sydney sa následne rozhodla ujsť so svojím druhým synom, ktorý má 1 rok. Povedala, že keď sa zrútili steny, chytila dieťa a bežala preč. Sydney a ročné dieťa skončili stlačení pod prívesom, ale nakoniec sa im podarilo dostať von.

Mladší syn sa „schovával“ v strome

Mladšieho syna našli po 10 minútach ležať v padnutom strome. „Bola som si istá, že je mŕtvy a nenájdeme ho,“ povedala Sydney. „Ale je tu a to je zásluha Božej milosti,“ dodala.

2. februára 2024, 12:30 Čas čítania 4:49 Mlieko za 0,41 € či maslo za 0,68 €. Nakúpili sme v poľskej Biedronke, oplatí sa viac ako u nás? Mlieko za 0,41 € či maslo za 0,68 €. Nakúpili sme v poľskej Biedronke, oplatí sa viac ako u nás?

Všetci členovia rodiny prežili so škrabancami a s modrinami. Ich dom je však úplne zničený. Sestra Moorovej založila zbierku prostredníctvom stránky GoFundMe, aby im pomohla postaviť sa na nohy.

V Clarksville v sobotu zomreli traja ľudia. V Nashville v dôsledku série silných tornád zomreli ďalšie tri osoby.
Deti
Zdroj: CAITLYN MOORE/GOFUNDME
Domov
Zdieľať
Diskusia